Menu Close

„Švyturėlių” grupės ilgalaikis projektas „Nuo sėklos iki augalo“

Balandžio- gegužės mėnesį „ Švyturėlių“ grupės ugdytiniai ir mokytojos aktyviai pradėjo   numatyto projekto veiklas. Projekto tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką. Plėsti žinias apie daržovių naudą, augalų augimą nuo sėklytės iki vaisiaus: sėjant, prižiūrint, stebint augalų augimą, sodinant daigelius. 

Prieš įkurdami žaliąją palangę, vaikai domėjosi augalais: susipažino su pagrindinėmis augalo dalimis, sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas. Visą balandžio ir gegužės mėnesį grupėse vyko tikras darbymetis. Pirmiausia vaikai sėklas rūšiavo, skaičiavo, stengėsi įsiminti pavadinimus. Patys sodino svogūnus, sėjo ridikus, krapus , pupas ir žirnius.

     Pasodinę augalus, jais rūpinosi. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta. Vaikai domėjosi augalais, jų pavadinimais, bei jų panaudojimo galimybėmis.

Įrašą parengė „Švyturėlių” grupės mokytojos – metodininkės I.Stankevičienė, R.Kučmienė

Skip to content