Menu Close

Aplinkos pritaikymas

Ankstyvojo skaitymo kampelis

Skaitymas yra vienas iš svarbiausių įgūdžių, kurį reikia pradėti lavinti jau ankstyvajame amžiuje. Tai ypač aktualu knygų skaitymo atveju, kuris yra vienas iš svarbiausių būdų ugdyti savo protą ir lavinti raštingumą. Tačiau, kaip ir bet koks įgūdis, skaitymas taip pat reikalauja nuolatinio lavinimo ir tobulinimo. Mūsų įstaigos  grupėse įrengti ankstyvojo skaitymo kampeliai, kuriuose mažieji varto knygeles, susipažįsta su raidėmis, mokosi „skaityti” paveikslėlius, klausosi pasakų įrašų. 

Tylos ir ramybės kampelis

Žmogui patirti sėkmę šiuolaikiniame pasaulyje nėra lengva, tai  iššūkis, verčiantis jį nuolat būti aktyvų, siekti, nenurimti. Spartus gyvenimo ritmas išvargina net mažus vaikus, todėl kartais norisi pabūti tyloje ir pasimėgauti ramybe. Siekiant stiprinti mažųjų emocinę ir psichinę sveikatą, grupės turi įsirengusios Tylos kampelius. Tai palanki ir patraukli grupės erdvė, kur vaikai gali žaisti stalo žaidimus, klausytis muzikos, spalvinti knygeles ir kt.

Įstaiga šiuo metu įrenginėja sensorinį bei ankstyvojo skaitymo kambarėlį, kurio atidarymą skelbs 2024 m. rugsėjo mėn.

Sensorinės priemonės 

Sensorinės priemonės vaikams tai specialūs įrankiai, žaislai arba veiklos, kurios skatina jų sensorinį vystymąsi ir padeda jiems suvokti pasaulį per jų penkius pojūčius: regėjimą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį. Šios priemonės gali būti naudingos vaikams su sensoriniais sutrikimais ar jautriais pojūčiais, tačiau jos taip pat gali būti naudingos visiems vaikams, kad padėtų jiems lavinti pojūčių integraciją ir žaidimą.

Skip to content