Menu Close

Švenčiame Vilniaus 700 metų gimtadienį!

         2023 m. sausio 25 d. mūsų įstaigos bendruomenė džiaugsmingai ir išradingai atšventė Vilniaus 700 metų jubiliejų! Nuo pat ryto vaikučiai džiaugsmingai rinkosi į darželį nešini tėvelių ir vaikučių kūrybos Vilniaus gimtadienio kepurėlėmis „Vilnius 700“. Darželio vidiniame kiemelyje visus nustebino ir pradžiugino vaikų ir pedagogų kūrybinių plakatų paroda „Vilnius – mano širdyje“. Parodoje atsiskleidė ugdytinių džiugios akimirkos ir patirti įspūdžiai darželio organizuotų išvykų ir ekskursijų ciklo „Vilniaus miesto detektyvai“, kurių metu  ugdytiniai plačiau susipažino su Lietuvos sostine. Visi bendruomenės nariai gėrėjosi išpuošta darželio vidaus ir lauko aplinka. Įstaigos vitrinos ir langai pasipuošė Vilniaus simbolika: čia išdygo Gedimino pilis ir krykštaujantys vaikai, rankose laikantys Vilniaus 700 metų balionus. Įstaigos vidaus edukacinėse erdvėse, šalia vaikučių kurtų Gedimino pilių, sužaliavo medeliai ir gėlės trispalvėmis spalvomis. 

Siekiant linksmai ir originaliai paminėti Vilniaus 700 metų jubiliejų, šventės kūrybinė organizacinė komanda: direktorė L. Toločkienė, dir, pavaduotoja ugdymui S. Keršienė, meninio ugdymo mokytoja D. Čaplinksienė, mokytojos I. Polubneko, N. Rusevičiūtė įtraukė visą darželio bendruomenę į šventės kūrimą bei nustebino originalia iniciatyva – sukurti šventinį šešėlių teatro spektaklį-inscenizaciją „Geležinio vilko legenda“. Šešėlio teatro dekoracijas ir lėles gamino mokytojos: N. Rusevičiūtė, I. Polubenko, I. Grybienė, I. Stankevičienė, E. Šulskienė, B.Briciun. Šventę atidarė karalius ir karalienė (įstaigos direktorė Lina Toločkienė ir mokytoja Jolanta Balčiūnienė) bei pakvietė visus stebėti šešėlių teatrą. Pasakotojas (mokytoja A. Armonienė) visus nukėlė į senuosius laikus pristatydamas Vilniaus įkūrimo legendą.  Stebint spektaklį, visų nuostabą kėlė pristatyti ugdytinių inscenizuoti pasirodymai: „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai atliko karžygių eiseną, „Čiulbuonėlių“ grupės ugdytiniai pristatė šokį „Vilkų giesmė“, džiugiai vaikučius ir bendruomenę nustebino įstaigos mokytojų folkloro šokis „Upė“. Šiluma sklido „Verptelių“ gr. mergaitėms pristatant šokį „Aukuras“. Mokytojos O. Gaižutienė ir L. Sadauskienė paruošė siurprizą Viliaus jubiliejaus šventei ir pristatė „Verpstelių“ gr. kurtą šventinę aprangos kolekciją „Vilniaus simboliai“. Šventėje suskambėjo „Pasakaitės choras“, kuriame dainą Vilniui skyrė „Gudručių“, „Čiulbuonėlių“, „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai. Šventės pabaigoje visa bendruomenė dainavo ir džiaugsmingai skandavo – „Mano miestas Vilnius!“.

Šventės metu netrūko geros nuotaikos, siurprizų ir dovanų: visų susirinkusių nuostabą kėlė mokytojų N. Rusevičiūtės ir I. Polubenko kurtas Vilniaus gimtadienio tortas, kurį atvėrus buvo įteiktos Vilniaus gimtadienio dovanos. Taip pat šventinę nuotaiką kėlė konfeti siurprizai, linksmai nuteikė Vilniaus 700 metų balionai. 

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Pasakaitė“ direktorė Lina Toločkienė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sandra Keršienė

Skip to content