Menu Close

Pristatome ilgalaikį sveikos ir saugios gyvensenos projektą „Tik Tok sveikata – nuotaika visada gera“

Mūsų įstaiga – sveikatą stiprinanti mokykla!

Siekiant saugoti ir stiprinti ugdytinių bei visos įstaigos bendruomenės fizinę, protinę, dvasinę sveikatą bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius įstaigoje pratęstas dalyvavimas sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle bei parengta nauja sveikatos stiprinimo programa 2023-2027 metams „Sveikuolių sveikuoliai“.

Įstaigoje pradėtas vykdyti ilgalaikis sveikos ir saugios gyvensenos projektas „Tik Tok sveikata – nuotaika visada gera“, skirtas sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti. Projektą inicijuoja ir koordinuoja dir. pav. ugdymui S. Keršienė. Projektą įgyvendina sveikatos veiklų organizavimo komanda: sveikatos pr. specialistė G. Martyšienė, fizinio lavinimo ped. J. Baniulė, soc. pedagogė A. Valkauskienė, psich. R. Gudelytė-Bagdonė, mokytojos O. Gaižutienė, I. Stankevičienė, R. Abraškevičiūtė.

Kiekvieną mėnesį kartu su komanda kuriame sveikatos kalendorių. Sausio mėnesį sveikatos veiklos buvo orientuotos į psichinę bei fizinę ugdytinių ir bendruomenės sveikatą. Įstaiga prisijungė prie projekto „Sveikatiada“ ir įgyvendino veiklas „Joga su Sveikatiada“, kurios metu ugdytiniai fizinio lavinimo užsiėmimų metu bei integruojant veiklas į ugdymo procesą atliko įvairius jogos pratimus. Gautais jogos pratimų aprašais mokytojai pasidalino su tėveliais, kuriuos taip pat skatiname aktyviai judėti ir rūpintis savo fizine ir emocine sveikata. Priešmokyklinukai sveiką gyvenseną puoselėjo ne tik įstaigoje, tačiau ir už jos ribų. Organizuojant išvyką į Vilniaus saugaus miesto centrą, ugdytiniai dalyvavo dvejose, sveikatingumo ir saugaus eismo, edukacijose.

Mokytojai kasdien susiduria su daugybe iššūkių, kurie neabejotinai turi didelės įtakos jų psichologinei ir emocinei sveikatai, todėl sveikatos stiprinimo komanda organizavo pedagogams sveikatingumo renginį „Atsipalaiduok ir sveikai sportuok“, kurio metu pedagogai turėjo galimybę susipažinti su dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) praktikomis ir meditacija, atliko jogą bei išmėgino juoko jogą, atlikdamos įvairius pratimus stiprino nugaros raumenis bei prie puodelio arbatos pasidalino asmeninėmis patirtimis.

Skip to content