Menu Close

Socialinio emocinio ugdymo užsiėmimai vaikams „Aš ir Tu, jausmus atrandame kartu”

Mūsų įstaigos specialistės, psichologė Karolina Baranova ir socialinė pedagogė Agnė Valkauskienė, vasario mėnesį „Gudručių”, „Čiulbuonėlių” ir „Pasagėlių” grupėse vedė užsiėmimus, skirtus ugdyti emocijų atpažinimą, įvardinimą, mokytis išreikšti savo jausmus ir juos priimti.  Vaikai bandė analizuoti savo patirtis bei dalintis tuo, kaip jaučiasi dabartiniu momentu bei įvairiose situacijose.

Užsiėmimų „Gudručių” ir „Čiulbuonėlių” grupėse metu visi vaikai turėjo užbaigti „nebaigtą piešinį” ir pasidalinti, kokie jausmai kyla žiūrint į savo bei draugo piešinį. Po to vaikai žaidė žaidimą, kurio metu turėjo atpažinti ir įvardinti kaip jaučiasi įvairių kasdienių situacijų metu.

Užsiėmimo „Pasagėlių” grupėje metu specialistės kvietė vaikus įsivaizduoti, jog jausmai yra tarsi balionai, kuriuos galima paleisti skristi tolyn ir tai padaryti padeda pasikalbėjimas apie tai kaip jautiesi su draugais, mokytojais ar tėveliais. Vaikai dalinosi kada jiems kyla įvairios emocijos (džiaugsmas, liūdesys, pyktis, baimė ir kt.). Taip pat visi piešė savo dabartinių jausmų balioną ir išreiškė kaip jaučiasi.

Be to, užsiėmimų metu vaikai sužinojo ir apie tai, jog jausmai gali būti skirtingo intensyvumo (nuo vos juntamų, silpnų iki visą apimančių, stiprių), kad tas pats meno kūrinys, ta pati situacija ar įvykis mums visiems gali kelti skirtingus jausmus ir, kad kartais galime jausti kelis jausmus tuo pačiu metu.

Skip to content