Menu Close

Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ”

Kalbėti apie patyčias su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais tikrai nelengva, tačiau būtina. Mūsų įstaigos mokytojos O.Gaižutienė, I.Grybienė, D.Osipovič , socialinė pedogogė A. Valakauskienė, psichologė K.Baranova, pakvietė  vaikučius  į edukacinį užsiėmimą menų salėje, kurio metu aptarė, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, kokios yra jų formos, kaip reaguoti, jei  patiri patyčias, kaip padėti grupės draugui, patiriančiam patyčias, papasakojo, kaip atpažinti savo ir aplinkinių jausmus, gebėti su jais tvarkytis. Mokytojų komanda suvaidino spektaklį „Burbulų karalystė”, kurio metu vaikai  išvydo tinkamai ir netinkamai besielgiančius personažus – spalvotus burbulus  ir kurių burbulų netinkamas elgesys buvo vadinamas patyčiomis. Po spektaklio vyko žaidybinė, vaikų aktyvų mąstymą stimuliuojanti diskusija, spektaklio refleksija, kaip konstruktyviai spręsti iškilusius konfliktus,  kaip ieškoti bei sugalvoti sprendimo būdus, kurie pakeistų situaciją į gerą, o edukacinį užsiėmimą vainikavo vaikų piešti draugystės burbulai.

Skip to content