Menu Close

Patyriminės veiklos „Auginame gyvalazdes“

„Verpstelių“ grupės mokytojos Olga Gaižutienė ir Liucija Sadauskienė nuolat stebina mažuosius ugdytinius įvairiomis ugdymo inovacijomis – šį kartą ugdytinius įtraukė į patyriminę veiklą ir pabandė su vaikais užauginti gyvalazdes. Gyvalazdės dažniausiai panašios į šakeles, tarp kurių gyvena. Kai kurios primena žalius ar sudžiūvusius lapus, ir taip puikiai maskuojasi gamtos prieglobstyje. Jos būna ne tik įvairios išvaizdos, bet ir dydžio – mažiausios nesiekia nė dvylikos milimetrų, o didžiausių kūno ilgis – beveik 33 centimetrai. Pilnai ištiestomis galūnėmis tokios gigantiškos gyvalazdės gali siekti daugiau, nei 55 centimetrus, t.y. kiek daugiau, nei pusę metro. 

Gyvalazdžių  auginimo ciklas vaikams buvo labai įdomus, o šiuo metu ugdytiniai ne tik stebi jų gyvenimą, bet ir kasdien maitina, drėkina vandeniu ir kviečia kitus darželio vaikučius pasigėrėti ir susipažinti su gyvalazdėmis iš arčiau. 

 

Skip to content