Menu Close

Šventų Velykų belaukiant

 

Su džiaugsmo šypsenom veiduos mūsų darželio ugdytiniai susirinko salėje švęsti prisikėlimo šventės – Velykų.

Meninio ugdymo pedagogei Editai grojant vargonais, auklėtojos pasipuošusios tautiniais kostiumais, nešinos verbomis melodingais balsais giedojo velykinę giesmę „Aleliuja“ ir kvietė linksmintis ir švęsti gražiausią pavasario šventę.

Prie velykinio stalo sėdintys bobutė ir diedukas rinkosi po gražiausiai išmargintą margutį tikrindami jų tvirtumą ir tikėjo: kurio margutis mušamas nesuduš – tas bus sveikas ir stiprus visus metus. Tuo pat metu visus nustebino iš didelio stilizuoto kiaušinio prasikalęs viščiukas. Jis pakvietė atlikti savo pasirodymus darželio vaikučius. Susirinkusiuosius linksmino du kiškiai ridinėdami margučius, plakdami vienas kitą kadagio šakele ir laistydami visus vandeniu, kad būtų linksmi ir laimingi ištisus metus. Darželio  ugdytiniai įkvėpti šventinės nuotaikos šoko, dainavo, grojo įvairias muzikos instrumentais ir laukė atvykstant Velykų bobutės. Su gražiausiais linkėjimais atvykusi Velykų bobutė pakvietė darželio direktorę Janiną Danienę prisiminti gražų velykinį paprotį pasupti sūpynėmis mūsų darželio mažuosius. Moterų ansambliui atliekant lietuvių liaudies dainą „Supkit, meskit mane jauną“ lingavo sūpynės, o jose linksmi vaikučiai, kad derlius geresnis būtų ir sėkmė neapleistų. Velykų bobutė visus  mūsų darželio vaikučius apdovanojo velykiniais siurprizais. Šventė ilgai dar tęsėsi kiekvienos grupės vaikučiams ir tėveliams ridenant kiaušinius, stengiantis kuo daugiau jų sudaužyti ir laimėti.

Skip to content