Menu Close

Joninių šventė: džiaugsmas, tradicijos ir bendruomeniškumo dvasia

Joninės, dar žinomos kaip Rasos šventė, yra viena iš seniausių ir spalvingiausių lietuviškų švenčių, kurią kasmet minime ir mūsų įstaigoje. Tad ir šiais metais ankstyvą birželio 21 d. rytą  įvykusi Joninių šventė mūsų darželyje tapo tikru vasaros akcentu, suvienijusiu visų grupių vaikų, mokytojų, mokytojų padėjėjų bendruomenę ir suteikusiu nepamirštamų įspūdžių.  Skambant liaudiškai muzikai, į šventę sugūžėjo vaikai, mokytojos,  pasipuošusios žolynų vainikais, o mokytojų padėjėjos, nešinos krepšeliais lietuviškų vaišių: juodos duonos, sviesto, medaus, balto sūrio. Joninių rytmetys prasidėjo visiems  dalyviams  atlikus simbolines prausimosi apeigas ir įėjus pro  vartus, apipintus žolynų vainikais, šilko juostomis ir susėdus į didelį bendrystės ratą, kurio viduryje „degė” Joninių  laužas. Šventės vedančiosios A. Valkauskienė ir E.Navardauskienė dalyviams papasakojo apie  Kupolinių tradicijas, ritualus, pasveikino didelius ir mažus bendruomenės narius: Jonus, Janinas, Rasas. Šventės kulminacija buvo mokytojų vainikų mėtymas ir vaikų „šokinėjimas” per laužą. Mažiesiams taip pat buvo parengta daugybė žaidimų ir pramogų, jie galėjo dalyvauti paparčio žiedo ieškojimo, mėtymo, vainikų pynimo, plukdymo varžybose, mandalų kūrime  iš įvairiausių žolynų ir kitose žaidybinėse pramogose, kurios ne tik suteikė džiaugsmo, bet ir ugdė komandinio darbo bei draugiškumo jausmą. O Joninių šventės metu organizuotas piknikas buvo puiki proga visiems draugiškai susiburti, pasišnekučiuoti bei pasivaišinti lietuviškais skanėstais.

Skip to content