Menu Close

Joninės Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pasakaitė“

Birželio 23 d. Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pasakaitė“ nuo pat ankstyvo ryto į darželį skubėjo mažieji ugdytiniai nešini lauko žolynų puokštėmis, o mergaitės traukė ne vieno smalsaus praeivio žvilgsnį stebindamos margaspalviais vainikėliais. Visi skubėjo švęsti artėjančias Jonines, Rasos šventę! Lauke skambėjo muzika, darželio vaikai, kartu su mokytojomis būriavosi darželio ąžuolų alėjoje ir linksmai nusiteikę laukė varduvininkų. Gražiausio vardo savininkai, net trys darželio Jonukai, buvo pakviesti užimti garbingą vietą, rato viduryje, bei buvo papuošti ąžuolo vainikais, Mokytoja Aurelija Petručionienė priminė vaikams Rasos šventės tradicijas ir papročius. Vasaros saulėgrįžos šventėje didelę prasmę turi vanduo, todėl visi susirinkusieji prausė veidelius tyru rasos vandeniu. Vaikai, kartu su mokytojomis, skaičiavo kupolių žolynus, bandė įsiminti jų pavadinimus, sužinojo daug paslaptingų Joninių burtų. Susirinkusiųjų būryje nestigo dainų, šokių ir apeiginių ratelių. Darželio direktorė Lina Toločkienė pasveikino mažuosius Jonukus su vardo diena, palikėjo augti stipriems, kaip ąžuolams ir įteikė simbolines dovanėles. Visi smagiai nusiteikę iešojo paparčio žiedo kupolių puokštėse. 

Skip to content