Įdomūs atradimai vaikams „Verpstelių” grupėje

Atliepiant savaitės temą ,,Kad rankytės būtų švarios“,  ,,Verpstelių“ grupėje buvo organizuota  sveikatos ugdymo kompetencijai stiprinti veikla, kurios tikslas – suteikti žinių, formuojant rankų higienos įgūdžius. Ugdytinės Martos Š. tėveliai   į grupę  kiekvienam vaikui atnešė Petri lėkštelių su mitybine terpe mikroorganizmams auginti. Ši patyriminė veikla labai sudomino ir įtraukė vaikus. Jos metu vaikai atliko bandymą  – tyrinėjo rankų paviršių, glausdami ant lėkštelėje esančių drebučių  savo neplautų rankų pirštukus. Po atlikto eksperimento vaikai lėkšteles uždarė ir  keletą dienų stebėjo besikeičiantį vaizdą lėkštelėje.  Kiek  daug nuostabos buvo visiems, kai  vos matomi taškeliai virto didžiausiomis pelėsių kolonijomis! Taip mažieji sužinojo, kad ant terpės prilipęs mikrobas, pradeda maitintis ir daugintis ir įsitikino, kiek daug mikrobų gali būti ant neplautų rankų.

Įrašą parengė ikimokyklinės „Verpstelių” grupės mokytojos O.Gaižutienė ir L.Sadauskienė